Морська свинка короткошерста домашнього розведення
Ціну уточнюйте
Мінімальна сума замовлення на сайті — 500 грн
- Під замовлення
- Код: 315
- +380 (44) 355-01-90Кол центр
- +380 (99) 368-66-12МТС(Водафон)
- +380 (67) 575-20-79Viber (Не для дзвінків)
МОРСЬКА СВИНКА -Морські свинки.
Морська свинка (лат. Cavia porcellus), напевно, дуже б здивувалася, якби дізналася про своєму російськомовному назві, адже вона не має нічого спільного ні з цими свинями, ні з морем. Тоді чому ж її називають саме так?
Все дуже просто: «морський» вона стала тому, що привезли її з Америки, тобто з-за моря. Хоча, напевно, правильніше було б називати її «заморської». В Європі її найчастіше звуть «гвінейської свинею», «свинячий мишею» або «індіанської свинкою». Як бачите, тільки слово «свинка» не викликає суперечок. Чому? Тому що цей звір іноді видає хрюкающие звуки, зовсім як його велика тезка.
Першими морських свинок одомашнили племена Анд Південної Америки ще 5 тис. років тому. Правда, тоді вони не були просто домашніми улюбленцями. Люди використовували їх як джерело смачного м'яса або в якості жертв для різних ритуалів і обрядів. Починаючи з 13-го століття н. е. індіанські племена всерйоз зацікавилися їх розведенням і до завоювання Імперії Інків в 1533 році встигли вивести безліч різних порід.
Звичайно, сучасні селекціонери пішли ще далі. Сьогодні існує величезна кількість різновидів морських свинок, які дуже цікаві по забарвленню. Приміром, у зоомагазинах можна зустріти як довгошерстих тварин, так і жесткошерстних, короткошерстих і навіть тварин зовсім без шерсті або з невеликим пушком.
В цілому ж морські свинки мають довжину тіла від 25 до 35 см, у них широка тупа морда з висячими вухами, велике тулуб з округлими формами і зовсім немає хвоста. Самці важать від 1 до 1,5 кг, самки – від 0,8 до 1,2 кг. У диких особин природне забарвлення верхньої частини тіла коричнево-сірий, живіт і внутрішня сторона лап більш світлі.
Це досить милі домашні тварини з добродушним і довірливим характером. Вони дуже люблять сидіти на руках і грати з господарем. Проте під час таких занять варто бути дуже обережним, так як падіння навіть з невеликої висоти може мати дуже сумні наслідки для звірка.
Цікаво, що морські свинки крім хрюкання вміють видавати безліч інших різних звуків. Наприклад, коли вони задоволені, можуть помурлыкать. При залицянні самці іноді бурчать. Самки під час вагітності або при відсутності самця починають цвірінькати, як пташки. Роблять вони це по ночах, продовжуючи свою «пісню» від 2 до 10 хвилин. Щоправда, відбувається таке вкрай рідко.
Харчуються морські свинки сіном, зерновими кормами, соковитими овочами та фруктами. При годуванні слід враховувати, що свіже сіно повинна цілодобово перебувати в клітці, так як тварина з його допомогою сточує собі зуби, крім того, воно сприяє нормалізації роботи травної системи.
Іноді звірка можна застати за не надто приємною процедурою – поїданням власного посліду. Ця звичка дісталася йому від диких предків – виявляється, таким чином морські свинки збагачуються вітамінами, так як вітаміни групи В і До засвоюються в організмі тварини тільки при повторному проходженні через ШКТ.
Утримувати їх краще одностатевими парами або невеликими групками – самотність змушує морських свинок сильно переживати, що призводить до переїдання і скорочення терміну життя.
І так...
Будиночок для морської свинки
Вашій новоспеченому другові обов'язково потрібен власний будиночок. Підійде будь-яка достатня за розміром клітка одноповерхова або акваріум. Оскільки морські свинки мають короткі лапи, їм не потрібно влаштовувати багато атракціонів у вигляді драбинок, гамаків і т. д.
Однак у клітці обов'язково має бути якийсь притулок, щоб полохливий звір міг сховатися в разі необхідності. Краще, якщо це буде невелика конструкція з кори, тоді гризун буде сточувати об неї зуби.
Деякі ветеринари вважають, що постійне наявність притулку для гризуна робить його менш ручним: він весь час сидить у будиночку, лякається всього на світі і не хоче грати з господарем. Якщо ви помітили таке за своїм вихованцем, ставте будиночок тільки на ніч – хай днем звірятко обходиться без нього.
На підлогу необхідно насипати підстилку: тирсу, сіно, солому, тирсу або деревний наповнювач. Стежте, щоб тирса була великою, інакше вона може забити звірку носик. Сіно вибирайте свіже, не подмоченное і позбавлене яких-небудь ознак цвілі. Тирсу або сіно доведеться міняти раз в 1-2 дні, інакше по квартирі почне поширюватися неприємний запах.
З деревним наповнювачем клопоту буде менше: він добре вбирає рідину, тому міняти його потрібно значно рідше (раз в 3-4 дні). Щоправда, всі ці матеріали можуть служити джерелом пилу, тому гарною альтернативою для них буде спеціальний кукурудзяний або паперовий наповнювач для гризунів.
Часто морські свинки виявляються дуже охайними і використовують для туалету одне і те ж місце в клітці. Тоді господарю залишається поставити туди невеликий лоток з невисокими бортиками і насипати трохи наповнювача. Доглядати за такою клітиною буде набагато простіше.
Поїлка і годівниця
Крім будиночка морській свинці знадобляться дві годівниці і поїлки. Поїлку краще купити вертикальну кулькову, з простою мискою буде не так зручно: у воду може потрапити наповнювач, що зробить її непридатною для вживання. Міняти воду потрібно кожен день, навіть якщо здається, що звір зовсім не п'є.
Для сухого і мокрого корму слід придбати дві окремі годівниці. Вони повинні бути достатньо важкими і стійкими, інакше рухливий звірятко буде постійно перевертати їх. Можна навіть одну з них прикріпити до клітки, а другу (для вологого корму) ставити час від часу.
Харчування морських свинок
Раціон морських свинок складається виключно з рослинної їжі. Обов'язково запасіться сіном: воно допомагає тримати зуби в порядку і нормалізує травлення. Краще придбати його у зоомагазині, але якщо у вас є достатньо досвіду, сіно можна заготовити самостійно. Тільки прослідкуйте, щоб у нього не потрапили отруйні трави і паразити. Крім того, сіно потрібно ретельно просушити і не допустити появи цвілі або гнильного запаху.
Оскільки сіно може містити багато пилу, його потрібно подавати гризуна в спеціальних пристосуваннях –сеноподатчиках або сених кулях. Сеноподатчик схожий на просту совкову лопату – його потрібно прикріпити зовні клітки так, щоб він щільно прилягав до стінки. Сінний куля являє собою круглу конструкцію з сітки, яка наповнюється сіном. Його вішають на стелю або закріплюють у кутку клітки.
Крім сіна морським свинкам необхідно давати солому, різні сухі трави (найбільше ці тварини люблять кульбаби і подорожник), злаки і бобові. Влітку їм дають гілочки плодових дерев і чагарників, а також кору і листя клена, дуба або берези.
В цілому, близько 80% меню тваринного повинно складатися з сухого корму. У зоомагазинах продають спеціалізовані корми, призначені для морських свинок. Якщо ви зупинилися на такому варіанті, не варто занадто часто міняти, інакше звір може довго звикати до нового смаку.
На вологі і м'які корми залишається лише 20%. Якщо перевищити цю норму і годувати гризуна такою їжею постійно, це може призвести до проблем зі здоров'ям і відростання зубів. Однак і позбавляти звірка свіжих овочів і фруктів теж не потрібно.
Морські свинки обожнюють яблука, огірки, брокколі, білокачанну капусту, салат, петрушку і різні фрукти. Оскільки все це надзвичайно смачно, вони можуть спеціально почати випрошувати саме такі ласощі та ігнорувати інші. Не варто йти у них на поводу, інакше це погано закінчиться і, насамперед, для самого вихованця. Щоб розрахувати допустиму кількість вологого корму, досить використовувати просту формулу: 5-7 м мокрого корму на 100 г ваги тварини.
Хоча стародавні інки годували морських свинок їжею зі свого столу, про що існує безліч свідчень у вигляді малюнків на вазах та іншого начиння, не пробуйте повторити цей досвід: все-таки з тих пір багато що змінилося, особливо наша їжа.
Свинкам вкрай шкідливі сири, хліб, сир, печиво, все варене, смажене і копчене. Навіть невелика кількість такої їжі може викликати сильну алергію і змінити консистенцію калу тварини, що призведе до засмічення калового мішка, зараження паразитами і запалення анального отвору.
Пам'ятайте: здоровий вихованець той, у кого правильно підібраний раціон.
Нужно ли дополнительно давать животному витамины?
Часто ветеринары рекомендуют давать морским свинкам витамин С, добавляя его в поилку с водой из расчета 1 мг на 1 мл воды. Однако на свету этот витамин быстро теряет свои свойства, поэтому раствор необходимо менять не реже, чем раз в сутки.
Остальные витамины животное должно получать вместе с пищей. Любопытно, что витамины групп В и К усваиваются только со второго раза, поэтому грызуны иногда поедают свой собственный помет.
Особенности ухода за морскими свинками
Морские свинки редко болеют вирусными заболеваниями, поэтому нет необходимости делать им специальные прививки.
Время от времени их необходимо выпускать из клетки, чтобы они могли поиграть. Только позаботьтесь об их безопасности: закройте в другой комнате кошек или собак и не берите свинку к себе на диван или на стол – она может нечаянно упасть и травмироваться.
В остальном уход за ними не представляет особых сложностей, им не нужно столько внимания, сколько кошке или собаке, поэтому их часто берут в дом даже очень занятые люди.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Тварина | Морські свинки |
Розмір породи | Середні |
- Ціна: Ціну уточнюйте