Навчання та дресирування папуги
Головне тренування повинні бути короткими. За дві хвилини птицю можна навчити більше, ніж за цілу годину. Перше правило в дресируванню будь-яких тварин – завдання завжди повинно виконуватися успішно. Тварини не вміють вчитися на помилках, на відміну від людей. Тому якщо протягом двохвилинного уроку птах один раз підніметься по драбинці, похваліть його і завершення заняття, тому що ви вже досягли більшого, ніж при постійних повторах одного і того ж дії до тих пір, поки птах вже не захоче його виконувати. Чому в такому випадку ви її навчили? Що знаходиться з вами дуже нудно.
Починайте заняття, коли птах готова стежити, почуває себе свіжішою і повною сил. Не намагайтеся навчити папугу, якого ви тільки що розбудили або який їсть. Крім того, завжди закінчуйте урок на приємній ноті – коли птах з легкістю виконує завдання. Саме тому пара повторів – це краще, ніж десяток. Краще провести кілька коротких занять у день, ніж два довгих.
Найкраще папуги навчаються методом від супротивного. Наприклад, якщо ви хочете привчити птицю до тиші, хваліть її, коли вона не кричить і грає самостійно. Якщо ви прагнете навчити птаха вимовити якусь фразу, з захопленням хваліть її, коли це вдається. Якщо вам подобається, коли папуга затишно влаштовується у вас під підборіддям, робіть так, щоб кожен раз птиці було приємно це повторювати.
Вчимо сідати на руку папугу.
Птиця повинна навчитися з готовністю сідати вам на руку або палець, коли ви або скажете: «Сідай», або підставите руку. Це найважливіший трюк, який коли-небудь знадобиться папузі, до того ж, він може врятувати йому життя. Уявіть, що птах опинився в небезпечній ситуації, наприклад, коли на неї готується напасти кішка або коли вона сама готова полетіти, але якщо папуга добре знає команду, то вам залишиться тільки попросити сісти вам на руку – і небезпека минула. Крім того, завдяки такому вмінню піклуватися про папугу стає набагато простіше і цікавіше.
Якщо ви навчаєте команді сідати на руку добре приученного або полуприученного папуги, почніть з того, що дозволите йому самостійно вийти з клітки, для чого потрібно або відкрити дверцята і почекати, або зняти всю кришку клітини, якщо та не дуже великого розміру). Зараз на ринку зоо-товарів шикарний вибір кліток для папуг. Краще всього, якщо папуга буде стояти на жердинці або на ігровому майданчику, а не на плоскій поверхні. Важливо також, щоб у нього була надійна опора, щоб пташка не впала, якщо ви підштовхнете її пальцем у груди. Якщо ваш вихованець – ручний пташеня його можна ніжно вийняти з клітини, але оскільки він ще не знає, як треба сідати вам на руку, не тягніть занадто сильно, тому що птах буде хапатися за жердинку або прути клітки.
Коли папуга опинився на волі, дайте йому ласощі для папуг або приголубте – так він отримає позитивне підкріплення за те, що вийшов з клітки. Тепер, ніжно погладжуючи його по грудях і животу вказівним пальцем і звертаючись до папуги м'яким голосом, трохи підсильте тиск. Якщо птах автоматично не сяде вам на руку, повторюйте процедуру протягом кількох занять.
По мірі продовження занять або якщо ви відчуваєте, що птах розслаблена і реагує на вас, збільшіть тиск на її живіт. Якщо трохи підштовхнути птицю в груди, вона втратить рівноваги і підніме лапку, щоб встояти. Підставте палець або руку під цю лапку і підніміть її, якщо птах дозволяє. Якщо ж вона проти, просто залиште її лапку у себе на руці, поки птах сама не зніме її. Коли лапка схопила вам за палець, чітко попросіть папуги: «Сідай». Так птах співвіднесе дію з фрази. Ідеальний варіант – ввести тренування в гру.
Коли птах вже досить впевнено виконує команду, ви можете навчити її переступати вам з пальця на палець, повторюючи фразу «Сідай» і постійно висловлюючи похвалу. Спочатку, можливо, птах буде коливатися, але швидко зрозуміє, що саме ви хочете, і без проблем впорається з завданням. Більшість молодих особин навчаються команді «Сідай» легко, за один-два коротких заняття, а от для дикої птиці знадобиться більше часу. Просто будьте ніжні і терплячі, а також продовжуйте хвалити папугу за правильні дії.
Навчаючи команді «Сідай», міняйте руки. "Ми зрозуміли, що це правильно досить пізно. Наш жако неохоче сідає на ліву руку і іноді коливається, якщо я підставлю її. Вихід з цієї ситуації є – права рука, адже я правша. Коли-небудь, коли у мене з'явиться час (і я не забуду про це), я почну привчати жако до лівої руки, що не повинно бути дуже складно. Шкода тільки, що я не подумала про це, коли він був ще пташеням."
Якщо ви забудете всі інші поради про те, як тримати папугу на руці, будь ласка, запам'ятайте тільки це: рука завжди повинна бути твердою, тобто надійним місцем, на якому можна впевнено стояти. Якщо ви занервували або упустите птицю, то тим самим скажіть їй, що сідати вам на руку зовсім небезпечно.
Привчання папугу до палиці
Це майже те ж саме, що привчати птицю сідати вам на руку, тільки замість пальця руки або ви використовуєте довгу палицю. Це дуже важливий навик і одного разу може врятувати вашу папузі життя. Птахи люблять забиратися вище, якщо чогось злякалися, або просто можуть забратися набагато далі, ніж ви в змозі дотягнутися рукою. Якщо папуга полетів і сидить на дереві, де його важко дістати, що ви будете робити? Якщо розмахувати палицею або мітлою в бік птиці, це тільки налякає її – якщо, звичайно, вона не навчена з готовністю сідати на палицю.
Палиця або жердинка здаються простіше і не такими страшними, як рука, крім того, якщо папуга вкусить їх, ви не відчуєте болю, а значить, і не выкажете надмірної реакції, яка може закріпити у птиці небажану звичку. Повторюйте метод навчання команді «Сідай», описаний вище, тільки замість пальця використовувати палицю. Це відмінний спосіб для роботи з напівдикими папугами, які повинні звикнути до команди, перш ніж ви почнете приручати її до своєї руки.
Метод зменшення
Привчаючи напівдикого папугу до палиці, корисно буде застосувати метод зменшення, тобто почніть з того, що будете навчати птицю команді «Сідай», використовуючи дерев'яну палицю відповідної товщини і в півтора метри завдовжки. З плином часу зменште довжину палиці на кілька сантиметрів за раз. Зрештою, палиця стане такою короткою, що птах звикне до того, що ваша рука знаходиться так близько. Це поступово позбавить її від страху перед вашою рукою, і папуга легко навчиться сідати вам на палець.
- Зоомагазин на ОболоніЗоомагазин на Оболоні, адрес зоомагазина: Проспект Володимира Івасюка 24. Графік роботы кожний день. 9:45-20:05Повна версія статті
- Купить попугая в зоомагазине Zoopitomec в КиевеБольшой выбор попугаев у нас. Звони тел.0443550190 Большой выбор клеток для попугаев. Звони телю0443550190Повна версія статті